Kent Sağlık Grubu

Kent Sağlık Grubu; tıbbi uzmanlığı, deneyimi ve güçlü teknolojik altyapısı ile yalnızca üniversite hastanelerinde verilebilen üst düzey tanı ve tedavi olanaklarını hastalarına sunmaktadır.

Bölgesinin büyük ölçekli “sağlık grubu” olma yolundaki yatırımlarla kuruluşundan bu yana hızla büyüyen Kent Sağlık Grubu; Kent Hastanesi, Kent Alsancak Tıp Merkezi ile hizmet vermektedir. Ayrıca Kent Bayraklı Tıp Merkezi ve Kent Onkoloji Merkezi’ni açmaya hazırlanan Kent Sağlık Grubu, sağlığın modern yüzü olarak büyümeye yönelik yatırımlarını sürdürecektir.

Kent Sağlık Grubu’nun amiral gemisi Kent Hastanesi, 2004 yılında İzmir’e uluslararası standartlarda hizmet sunan bir hastane kazandırmak amacıyla yola çıkan 50’ye yakın Egeli işadamının ortaklığı ile kurulmuştur. Yalnızca üniversite ve eğitim hastanelerinde verilebilen “üst düzey tanı ve tedavi hizmetlerini sunma” iddiasıyla hizmete açılan Kent Hastanesi; uzman hekim kadrosuna, güçlü teknolojik alt yapıya sahiptir. Organ nakli programlarıyla, özellikle de çocuk karaciğer nakilleriyle sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı merkezleri arasındadır.

Uluslararası JCI Akreditasyon Standartları çerçevesinde iş akışları düzenlenen Kent Hastanesi, 2006 yılında ilk defa akredite olmuş; 2009, 2012 ve 2016 yıllarında da JCI akreditasyon sertifikasını yenilemiştir.

Kent Hastanesi, 30.000 m2’lik arazi üzerine kuruludur. Uluslararası JCI akreditasyonlu Kent Hastanesi, ulusal standartlara tam uyumun yanı sıra,  standart AIA (American Institute of Architects) Hastane Binaları Rehberi’ne uygun olarak tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Yaklaşık 22.000 m2 kapalı alana sahip Kent Hastanesi’nde tüm branşlarda tam gün çalışan hekimlerce poliklinik ve klinik hizmeti verilmektedir. Kent Onkoloji Merkezi’nin faaliyet göstereceği yeni binasıyla Kent Hastanesi’nin toplam kapalı alanı 40.000 m2’ye ulaşacaktır.

Kent Hastanesi, “Kent Sağlık Grubu” olma yolundaki ilk adımını 2008 yılında açılan Kent Alsancak Tıp Merkezi’yle atmıştır. Kent Alsancak Tıp Merkezi, İzmir’in merkezindeki hayatın yoğun akışına tanık olan Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde 3000 m2’lik kapalı alanda çeşitli branşlarda poliklinikler, laboratuarlar, görüntüleme merkezi, 2 ameliyathane ve ameliyat öncesi ve sonrası dinlenme, gözlem odaları ile adeta “butik hastane” olarak hizmet vermektedir.

Kent Sağlık Grubu, 2011 yılından bu yana Mid Europa bünyesinde faaliyet gösteren bir sağlık kuruluşudur.