İç hastalıkları ve gastroenteroloji uzmanı Prof. Dr. Ethem Tankurt İzmir Kent Hastanesi gastroenteroloji bölüm direktörü olarak hizmet vermektedir.  Uzmanlık alanları arasında mide, yemek borusu, ince ve kalın bağırsaklar, karaciğer, safra kesesi, pankreas organları ve bu organlarda oluşan hastalıklar bulunmaktadır. Amerikan Gastroenteroloji Derneği (AGA) ve Türk Gastroenteroloji Derneği (TGD) üyesi olan Prof. Dr. Ethem Tankurt’un uluslararası dergilerde yayınlanmış 40′dan fazla bilimsel makalesi ve 8 kitap bölümü bulunmaktadır.

Websitemizde Prof. Dr. Ethem Tankurt‘un biyografisine, bugüne kadar yayınlanmış uluslararası çalışmalarına, basında hakkında çıkan haberlere, günümüzde verdiği hizmetlere ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca düzenli olarak yayınlanan ve doğrudan Dr. Tankurt tarafından yazılan Blog yazılarımızı websitemizden okuyabilirsiniz.

Randevu almak ve ayrıntılı bilgi için Kent Hastanesi ile 0850 22 5368 numaralı telefondan iletişime geçebilir veya bu linke tıklayarak online randevu talebi oluşturabilirsiniz.